Otázky a odpovědi

Na této stránce se dozvíte odpovědi na nejčastěji kladené otázky. Jestliže máte nějaký dotaz k informačnímu systému ISvoš, možná najdete odpověď právě zde. Pokud ani tyto odpovědi Váš problém nevyřeší, pošlete nám svou otázku pomocí formuláře, který naleznete na konci této stránky, nebo kontaktujte naše oddělení technické podpory.

Vaši otázku se budeme snažit zodpovědět v co nejkratší době.


Nejčastější otázkyOtázka: Při přihlášení k webové části se mi zobrazuje vždy okno s dotazem zda chci nainstalovat certifikát. Docela mě to obtěžuje, dá se s tím něco dělat?
Odpověď: Jistě, tohoto hlášení se zbavíte, když si ten certifikát nainstalujete a nebo pokud si natavíte bezpečnostní politiku prohlížeče tak, aby to nevyžadoval. Bohužel neuvádíte jaký prohlížeč používáte, tak vám v tuto chvíli nemohu poradit jak to vypnout. Nejlepší řešení je však příslušný certifikát nainstalovat. Instalace certifikátu závisí na vašem internetovém prohlížeči, nicméně většina prohlížečů umožňuje nainstalovat certifikát přímo z dialogového okna, které popisujete.

Otázka: Uvažujeme o pořízení ISvoš pro naši školu. Někde jsem se dočetl, že existuje webové rozhranní ve více jazykových verzích. Jak to vlastně je a kolik to stojí?
Odpověď: Součástí systému je česká a anglická lokalizace. Systém je ovšem koncipován tak, aby jej bylo možné libovolně rozšiřovat o další jazyky. Pokud máte zájem o rozšíření systému o jiný jazyk, pak jsou dvě varianty. Buď vám pošleme seznam textů, které je třeba přeložit a vy zajistíte jejich překlad. V tom případě to zařadíme do vašeho systému zdarma a nebo zajistíme překlad sami prostřednictvím nějaké jiné společnosti, a pak vám vyúčtujeme náklady, které nás to bude stát.

Otázka: Chtěli bychom si upravit úvodní obrazovku našeho webového rozhraní - změnili jsme totiž název a logo školy. Můžeme to nějak udělat sami?
Odpověď: Z bezpečnostních důvodů zatím nikomu neposkytujeme přihlašovací údaje na server, kde jsou umístěny webové části ISvoš. Proto pokud chcete provést nějakou změnu v úvodní stránce, kontaktujte technickou podporu a domluvte si podrobnosti. Změna úvodní stránky je zdarma.

Otázka: Umí informační systém generovat soubor pro matriku studentů VOŠ?
Odpověď: Ano, informační systém ISvoš je připraven pro práci se školní matrikou jak pro vysoké, tak i pro vyšší odborné školy. Vygenerovaný soubor matriky studentů stačí odevzdat na příslušném portálu - pro VŠ je to systém SIMS a pro VOŠ je to Ústav pro informace ve vzdělání (ÚIV).
Navíc systém umí importovat data ze souboru generovaného SIMS z odevzdaných údajů matriky.

Nový dotazE-mail:   Na tuto adresu Vám bude doručena odpověď.
Otázka: